Main Menu

۱۹میلیارد تومان قرارداد تجارت فناوری ثبت شد

۱۹میلیارد تومان قرارداد تجارت فناوری ثبت شد

۱۹میلیارد تومان قرارداد تجارت فناوری ثبت شد
دبیر شبکه فن بازار معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری گفت: کارگزاران فناوری در سراسر کشور ۱۹میلیارد تومان قرارداد در قالب طرح جهش تجارت فناوری امضا کردند.

خبرگزاری ایرنا: دبیر شبکه فن بازار معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری گفت: کارگزاران فناوری در سراسر کشور ۱۹ میلیارد تومان قرارداد در قالب طرح جهش تجارت فناوری امضا کردند.

محمد صالح خالقی در این خصوص افزود: طرح جهش تجارت فناوری از اردیبهشت امسال در دستور کار شبکه فن بازار معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری قرار گرفته است.

وی بیان کرد: این طرح با همکاری ۵۰ کارگزار تبادل فناوری ( بروکر) در سراسر کشور از ۷ اردیبهشت ماه سال جاری آغاز به کار کرد. طرح جهش تجارت فناوری، سه هدف بازاریابی محصولات دانش‌بنیان و فناورانه، سرمایه‌گذاری بر روی استاتاپ‌ها، طرح‌های فناورانه و اختراعات و همچنین رفع نیاز فناورانه صنایع بزرگ را دنبال می‌کند.

دبیر شبکه فن بازار معاونت علمی گفت: تاکنون حدود ۱۹ میلیارد تومان قرارداد در قالب این طرح امضا شده است و برای امضای ۳۰ میلیارد تومان قرارداد بالقوه نیز برنامه‌ریزی صورت گرفته است، این طرح بروکر محور است و برای تعامل مستقیم با بیش از ۵ هزار شرکت دانش‌بنیان و دیگر فعالان زیست بوم، از ظرفیت ۵۰ بروکر حرفه‌ای در سراسر کشور استفاده شده است.

خالقی با تاکید بر لزوم حمایت از فعالیت‌های بخش خصوصی برای توسعه تبادل فناوری، افزود: کارگزاران تبادل فناوری(بروکرها)، برای انجام وظایف خود از حمایت مادی و معنوی برخوردار می‌شوند. بروکرها علاوه بر دریافت حق‌الزحمه، برای عقد قرارداد، جایزه دریافت می‌کنند.

وی بیان کرد: بر اساس این طرح شبکه فن بازار معاونت علمی به بروکرهای برتر یک جایزه ویژه نیز اهداء می‌کند. این جایزه بر اساس نوع و تعداد قرارداد و زمان انعقاد و مفاد آن، به صورت نقدی پرداخت می‌شود و سقف آن تا ۳۰۰ میلیون ریال است. امید است با فعال کردن ظرفیت تمام شبکه فن بازار و با تکیه بر توان جوانان متعهد کشور، در سال جاری رونق و جهش بیشتری در حوزه تبادل و تجارت فناوری ایجاد کنیم.


Comments are Closed