Main Menu

کاهش قیمت دلار، بازار خودرو را راکد کرد

به دنبال ریزش شدید قیمت ارز، بازارهای جانبی که تحت تاثیر قیمت دلار بودند هم با کاهش شتاب تورمی روبرو شدند.

وب سایت خبر فوری: به دنبال ریزش شدید قیمت ارز، بازارهای جانبی که تحت تاثیر قیمت دلار بودند هم با کاهش شتاب تورمی روبرو شدند.

گزارش میدانی خبرنگاران ما از سطح بازار حاکیست که با کاهش قیمت دلار و درحالی که روند سقوط قیمت ارز ادامه دارد، بازار خودرو نیز به شدت تحت تاثیر قرار گرفته و ریزش قیمت ها در این بازار محسوس است.

با اینکه افزایش قیمت کارخانه ای خودروهای داخلی بیم رشد دوباره قیمتها را به وجود آورده بود، اما در پی سقوط قیمت ارز، خریداران با تامل بیشتری به خرید و فروش پرداخته و بازار خودروهای وارداتی راکد شده است.

پیش بینی کارشناسان بازار این است که با کاهش قیمت دلار و ورود قیمت به کانال 19 هزار تومان، خودرو با افت قیمت روبرو شده و صاحبان خودرو با قیمت پایین تری مجبور به معامله خودروهای خود شوند.

البته برخی نگرانی ها درباره ورود نقدینگی های سرگردان ناشی از فروش ناگهانی دلار به بازار خودرو یا مسکن وجود دارد. با این حال به نظر می رسد که اثرپذیری خودروها از نرخ ارز، روند کاهش قیمت در بازار خودرو را شتاب خواهد بخشید.

پس از بازار خودرو، بازار موبایل هم تحت تاثیر سقوط ارز، با موجی از ارزانی روبرو شده است و به نظر می رسد تداوم این روند، بر بسیاری دیگر از کالاها نیز اثر خواهد گذاشت.


Comments are Closed